top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • youtube
  • TIK Tok
koncert Crowd

Wywiad w Radiu STREFA FM z okazji premiery „BABY NOW”W czwartek (28.07.2022) o 12:00 swoją premierę miał singiel „BABY NOW”.

Z tej okazji ALEX L został zaproszony do programu Strefa Aktualnych Hitów prowadzonego przez Dariusza Wojtysiaka w Radiu STREFA FM.

Rozmowa, która odbywała się w czasie trwania programu top-listy została podzielona na 3 segmenty.


 

Na początku prowadzący przypomniał słuchaczom o kim mowa - jeden z pierwszych utworów wydanych przez Alexa znajdował się kiedyś na tej samej top-liście. Obaj wspominali że od tamtej pory minęło uwaga - ponad 6 lat!

Utwór „Symbol” stosunkowo długo utrzymywał wtedy wysokie notowania, a nawet zdołał wspiąć się na 1. miejsce.

Ten czas kojarzą z dobrymi wspomnieniami.

Alex opowiada o emocjach jakie towarzyszyły mu przy pierwszych emisjach utworu w tak dużej lokalnej rozgłośni, oraz o swoich spostrzeżeniach z perspektywy czasu.


 

Drugie wejście na antenę poświęcone było premierze. Tak, tu Alex wiele opisuje nt. samego utworu - od momentu kompozycji, przez produkcję muzyczną oraz filmową. Zdradza, kto kryje się za tak szczególnie ciekawym głosem - Aleksandra Mirowska pochodząca ze znanych słuchaczom stron.

Inspiracje czerpał od potężnych autorytetów, co pomogło nakierować go w odpowiedni styl. Teledysk bowiem ma drugie dno, a jedynie wprawni widzowie są w stanie dostrzec „smaczki”.

Podczas rozmowy pojawia się ciekawe nazwisko osoby, która jest współautorem tekstu - Jerzy Perucki.

Okazuje się bowiem że Pan Jerzy również był gospodarzem audycji w tym samym radiu. Co za zbieg okoliczności!

W teledysku przedstawionych jest wiele lokalizacji lokalnego dziedzictwa. Ta produkcja to z pewnością istny pomnik historii wielu obiektów.


 

W ostatnim wejściu Alex mówi o swoich słuchaczach. Rozmowa skupia się na najbliższych planach producenta. W niedługim czasie ma zamiar zaskoczyć publiczność.

W rozmowie pojawia się wątek dla osób początkujących - o krytyce, jak się do niej ustosunkować, o eksperymentowaniu, oraz determinacji - dlaczego nie odpuszczać.


Artysta ujawnia jak ciężko jest znaleźć odpowiedniego wydawcę (wytwórnię/label):


„Zobacz, zanim zdobyłem zaufanie Piotra Baranowskiego - właściciela wytwórni ID Records która jest wydawcą tego singla, przeprowadziliśmy rozmowy z 84 wytwórniami z całego świata.


Wiesz co to znaczy? 

84 razy masz nadzieję że to te właściwe osoby.

84 razy czujesz, że to o to chodziło.

84 razy prowadzisz poważne rozmowy

I później okazuje się że 83 razy się zawiodłeś.  

Całość wywiadu w formie filmu dostępna będzie wkrótce.

Można będzie nie tylko posłuchać całości, ale też zobaczyć jak wyglądało to wszystko w studio.

0 komentarzy

Comments


bottom of page